Jak to vypadá v kempu

Do kempu jsme dorazili v úterý v noci. Cesta z letiště trvala asi 45 minut. Po širokých dálnicích ven ze San Francisca to šlo rychle, po užších cestách do kompců už to bylo pomalejší, ale i tak je třeba zmínit, že cesty jsou širší než u nás. Cestou nebyla ani nouze o divokou zvěř potulující se po kraji lesa končícího se začátkem asfaltové cesty. Klikatá strmá cesta do kempu se táhla hodně dlouhou dobu, než jsem zastavili před branou kempu. Odtud už jen na ubytování (o kterém napíšu samostatný článek). Ráno nás čekala snídaně a začátek slunného dne. Jenže… Ten slunný den začal až kolem 9 hodiny, zatímco snídaně v půl osmé. Na Kalifornii je zde pro mě překvapivě ráno velice chladné.

Další věc, která mě překvapila byla rozloha kempu. Kemp je opravdu obrovský. Na satelitním snímku to tak nevypadá kvůli všudepřítomným stromům, ale pod nimi se rozkládá obrovský areál. Podél příjezdové cesty se táhnou dlouhé řady chatek naskládané na kopce nad i pod cestou. Kolem jídelní haly dojdete až ke středu kempu. Zde se nachází velice působivě vytvořené westernové ulice. Pod nápisy jako Lumber’s office, Museum a další najdete kancelář, společenské místnosti a mnoho dalších. Ještě jsem ve všech ani nebyl, takže přesně nevím, co se kde nachází a k čemu slouží.

V areálu kempu je tenisový kurt, bazén, velké lanové centrum, vysoká lezecká stěna, zmenšený golfový areál (na patování a odpalování do sítí), travnatá plocha pro fotbal, beach volejbalový kurt, basketbalové hřiště a kereamické centrum. Za branou se však ještě po cestě dále objevují další a další nespočetné kempové chatky. Areál, co jsem teď popsal náleží klasickému kempu. Kousek dál, asi 20 minut chůze se nachází další větší areál denního kempu. Denní kemp je něco jako příměstský tábor; rodiče vodí děti do kempu ráno a večer si je vyzvedávají. Areál denního kempu je prý ještě mnohem větší. Ještě jsem tam nebyl, ale jsem na to docela zvědavý. Nachází se tam areál pro vyjížďky na koních, kterých má kem 47. No, jsem na to všechno moc zvědavý.

Stále mám problém uvědomit si který je vlastně den. Říkají, že je čtvrtek a příštích pár dní nás čeká školení ve věcech, které budeme učit a nějaké přípravné předkempové práce. Děti by měly dorazit už v neděli…

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *