Kam, kdy a jak?

Nebudu chodit dlouho kolem horké kaše. Rozhodně se nebudu zdlouhavě se rozepisovat, jak Vás tady všechny vítám a popisovat, že jsem rád, že jste se rozhodli číst moje zápisky. Přejdu rovnou k věci:
Všechny vás tu vítám a jsem rád, že jste se rozhodli číst moje zápisky 🙂

Inspirován několika kamarády přede mnou, rozhodl jsem se k cestě do USA. Po zkušenostech kamarádů a jejich doporučení jsem si vybral agenturu CCUSA. Výběr kempu na mini-veletrhu kempů v Praze nebyl jednoduchý. Vylučovací metodou jsem hledal a hledal, ptal se a zjišťoval, že všude mají plno až na měl zbyl jediný kemp ze západního pobřeží, o který byl obrovský zájem, ale nebylo vůbec snadné se tam dostat. Spousta lidí byla odmítnuta, ale mě se tam podařilo dostat. Štestí, smůla, osud… uvidíme 🙂

Veškeré papíry, smlouvy a potvrzení od doktorky už mám vyřízené. Vízum mám vlepeno v pase, ale ještě se mi nepozdává datum platnosti. Zbývá už jen tedy ověřit to vízum a připojistit se na cestování.
Naši krásnou domovinu bych měl opustit 15. června v 11:00 odletem z pražského ruzyňského letiště letem Českých aerolinií číslo 50. Tím začne moje 14 týdenní cesta do Ameriky – na kontinent tak vzdálený od Evropy. A ještě ke všemu na jeho úplný konec, do Kalifornie, do dětského kempu. Potutelně se při psaní poslední věty usmívám, protože budu mít co dělat sám se sebou v cizí zemi, natožtak se ještě starat o děcka! Ale říkám si: “Nu což, když to dokáže Ota, já taky!” 😀

Na letiště Johna Fitzgeralda Kennedyho do New Yorku je plánovaný přílet 2:15 PM. Tam bych měl strávit jednu noc na koleji Kombijské univerzity, odtud pak vyrážím další den z letiště Newark v New Jersey letem označeným jako Delta 4150 do Minneapolis ve státě Minnesota. Přílet 3:30 PM a přestup na let Delta 2829 v 15:15 do San Jose ve státě Kalifornie s příletem v 7:19 PM.

Tolik údaje o letech a přesunech do Států a po státech než se dostanu do kempu. Popravdě, to není vše. Ještě se musím dostat z letiště v San Jose do kempu. Ještě přesně nevím jestli pro nás kemp pošle autobus nebo musíme autobusem dojet sami. Každopádně smlouva mi začíná 16. června a v kempu budu pracovat až do 7. září. Pak mám ještě 3 týdny do odletu na cestování po státech. O cestování se ještě rozepíšu později stejně jako o náplni mojí práce v kempu.

Náklady na přípravy, potřebné papírování a vyřizování mě celkově vyšly přibližně na 12.000 Kč. Říkám si, že může být zajímavé rozepsat alespoň orientačně jednotlivé položky. Náklady na cestování do Prahy, tramvají a podobné blbosti jsem nepočítal, i když položka 500 za pendolino kvůli zaspání taky není malá 😀 Ale to je taky příběh na samostatný článek! 🙂 Za poplatek agentuře 325 euro mám kompletní cestu z Prahy do kempu a letenku zpátky z New Yorku do Prahy, pojištění na 3 měsíce a poplatky za zprostředkování. Poplatek za vyřízení pracovního víza byl 185 dolarů. Cestovní vízum sice do USA už bylo pro Českou republiku zrušeno, ale pracovní ne. Ale i tak je to jen iluze, protože když přiletíte tam a sociálním pracovníkům na letišti se nebudete líbit, šupem vás pošlou domů. 2 ne moc povedené fotky na vízum stály 299 Kč, což jsem těžce nechápal, ale co nadělám. Poslání pasu z ambasády dalších 185 Kč. Očkování proti příušnicím, které je vyžadováno stálo 280 Kč. Poplatek u doktorky za 2 podpisy 200 Kč. Tak se tedy dostáváme na částku, kterou jsem vypisoval po přepočtu v aktuálním kurzu necelých 12.000 Kč.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *