Brixton Crossfire 500X Review

Začnu závěrem a pak vám vysvětlím, jak to myslím. Brixton Crossfire 500X je ženská. Je to macatá mladá holka s velkýma prsama. Na sobě má minišaty a v oku mrd. Je to zakřiknutá holka, která se stává zajímavější s každou minutou rozhovoru. Nejdříve zjistíš, že je bývalá gymnastka a teď dělá jógu. 10 bodů. Doma má ráda drsnější zacházení, ve společnosti umí reprezentovat sofistikovanou diskuzí a rozhledem, umí se vhodně obléct. Je vtipná a umí mluvit; Jen někdy neví, kdy přestat. Oblíbí si ji tví kamarádi i rodiče. Stačí to všechno na to, aby sis Jane (všechny půjčené motorky jsou pro mě vždy Jane) vzal domů víc než na víkend?

Je to obtloustlá mladá holka s velkýma prsama. Na sobě má minišaty a v oku mrd.

Očima 8/10

Černo-stříbrná kombinace je univerzální a lehce elegantní. Jane se oblékla do elegantního designu, který podtrhuje její přednosti.

Na první pohled scrambler, naháč. Moc pěkná práce byla odvedena na tvaru nádrže. Rovné sedadlo se přímo nabízí k přestavbám, ale i v základu působí hezkým jednoduchým dojmem. Motorka se mi vizuálně líbí proto, že nemá žádný přehnaný prvek, který by přebíjel zbytek. Černo-stříbrná kombinace je univerzální a lehce elegantní. Jane se oblékla do elegantního designu, který podtrhuje její přednosti. Když se seznámíte a ona se nebrání, můžeš si ji pohladit a posadit se na ni obkročmo. Trošku velká a široká zrcátka (přesahují šířku motorky) mají nespornou výhodu v tom, že je v nich výborně vidět. Led světla vpředu i vzadu mají moderní mladistvý design. Ocenil bych snad jen silnější přední potkávací světlo. Dálková jsou intenzivní dostatečně, i když míří relativně vysoko. Jane se umí opřít jen na levou stranu, neb má jen boční stojan a ne centrál. Nijak mi ale ani nechyběl. U tohoto typu motorek si člověk musí zvyknout na jiný pohyb nohy při vykopávání stojánku, protože je v cestě stupačka. Tady byla ale situace rozhodně lepší než u Royal Enfield Twin (obou Continental či Interceptor).

Rukama 7/10

Možná, že si inženýři mysleli, že k menšímu výkonu motoru bude stačit nižší výkon brzd, ale rozhodně by si Jane zasloužila obojek a kožený řemínek, za který se dá zatáhnout a tak ji přibrzdit silněji, než se to ve skutečnosti děje. 

Velmi těžko bychom dneska hledali díly, které se v Číně nevyrábí. Plasty vypadají naprosto standardně. Tlačítka mají dobře dlouhý chod na to, abyste pod prsty cítili, že se něco děje a žádné z nich není umístěno nijak hloupě. Posed je spíše vzpřímený, není na dlouhé ježdění. Naopak na rychlé výpady, přesuny a zamilované jízdy ideální. Projeli jsme společně několik dolomitských průsmyků a nespočet levo- a stejný nespočet pravo-točivých vraceček. Bavilo mě to a dovolila mi hrát si s plynem, užít si zatáčku nahoru i dolů. Přesto je relativně nízký počet 47 koní opravdu znát (34 kW). Motorka je designována pro A2 a jako taková více než splňuje účel. ABS posilněné brzdy jsou dnes jednak standardem, ale také nutností. Aktivní pomoc brždění to opravdu je bez toho, aby to bylo přehnaně pro-aktivní, k čemuž jsem ji ani nevybízel. Možná, že si inženýři mysleli, že k menšímu výkonu motoru bude stačit nižší výkon brzd, ale rozhodně by si Jane zasloužila obojek a kožený řemínek, za který se dá zatáhnout a tak ji přibrzdit silněji, než se to ve skutečnosti děje. 

Zadkem 5/10

Plně se ti věnuje a poslouchá. Nechá tě, ať si s ní uděláš cokoli a nebrání se ničemu. Díky své gymnastické průpravě je pružná a ohebná.

Jane je spíše menší postavy a přesto, že ji popisuji jako obtloustlou, není to kvůli vzhledu. Sedlo je dostatečně nízko (795 mm) i malé pro holky a kluky (a vše mezitím). Jízda na dálnici je nad 130 km/h nepříjemná. Za to jakákoli jízda do 100-vky je příjemná velmi. Je to mazlení s Jane. Plně se ti věnuje a poslouchá. Nechá tě, ať si s ní uděláš cokoli a nebrání se ničemu. Díky své gymnastické průpravě je pružná a ohebná. Náklony ti dovolí naprosto s přehledem. Kolena kolem nádrže jsem při jízdě rovně neustále rovnal do různých úhlů a hledal polohu, která by mi vyhovovala. Nádrž na sedadlo navazuje velmi ostře, i když je zúžená. Neustále jsem měl tendence se na motorce posouvat více dopředu, i když už nebylo kam. Těsně pod 4 000 otáčkami vibruje. Není to sotva znatelná vibrace a není ani nijak příjemná či vzrušující, klidně bych se obešel bez ní. Neptal jsem se žádné holky, jestli si ji oblíbila. Co naopak funguje až překvapivě skvěle, jsou tlumiče. Několikrát jsem sjel na offroad nebo rozbitou cestu a byl jsem velmi příjemně překvapený odezvou i pohodlím, které dodává podvozek.

Ušima 4/10

Jane Brixton Crossfire 500X jsem srovnával s Jane Royal Enfield Continental GT. Obě jsou dvouválce i když má GT 150 cc navíc, zvukově jsou nesrovnatelné. Po zpětném prohlédnutí průjezdových videí musím říct, že zvuk Crossfiru je trošku lepší než mi připadalo z pozice pilota, ale stejně bych tam dal laďák. 

Peněženkou

Nádrž na 13,5l mizela rychlostí cca 4,5+ l/100 km.

Nová motorka za 154 tisíc korun (eshopová cena G-moto 29.6.2022) je lákavá. Jistě jsou výhody pro kup nové i jeté. Co se týká Jane, tam si často nemůžeme vybrat a ani bychom takto mladou chtít neměli! Za lehce vyšší cenu je zmiňovaný RE Continental, který ve mně zanechal moc pěkné dojmy. Za ceny nižší je pak nepřeberné množství jetých motorek. Nechám tento aspekt na každém z vás a nebudu hodnotit body. Motorku jsem měl relativně novou a jen na krátký týdenní test, takže nedokážu posoudit náklady na servis. Nádrž na 13,5l mizela rychlostí cca 4,5+ l/100 km. Když už jsme u tankování, opravdu nechápu ta kompletně odmontovatelná víčka. Kam to má člověk na té pumpě položit i s klíčem vevnitř? Bohužel byla krytka zámku vyklepaná už v době mé zápůjčky (cca 2 000 km najeto).

Srdcem 9/10

Do přilby jsem se často usmíval, občas si i výsknul. Jane mě nechala mačkat, co jsem si jen přál a já z toho měl pořádnou radost.

Pokud jsi začátečník, máš trochu strach nebo na motorku sedáš po nějaké pauze, je Brixton Crossfire 500X dobrá volba. Do přilby jsem se často usmíval, občas si i výsknul. Jane mě nechala mačkat, co jsem si jen přál a já z toho měl pořádnou radost. Bylo to vzrušující. Nevím jestli větší vzrušení bylo při pomalých jógových pozicích nebo při brždění… Je více než dostatečná na ranní jízdy do práce a z práce pravděpodobně pojedete oklikou. Ve dvou je stále pohodlná jak pro pilota, tak pro batůžek (ano, zkusil jsem si obojí). 

Egem 3/10

Pokud ti jde o něžný sex víc než o počet followerů, jsi na správné adrese. S rakousko-čínskou motorkou (rakouský design, čínská výroba) velkou parádu neuděláš, i když je dobře zpracovaná. Možná má nižší sebevědomí, ale zase umí všelijaké (nakloněné) jogínské pozice a odpustí ti ledajakou botu. Jakmile si Jane osedláš, krátká jízda ti stačit nebude a je jedno jestli si vezmeš hladkou, či vroubkovanou (offroad) gumu. Bude to skvělé svezení nižší rychlostí. Pokud bydlíš na vesnici nebo naopak ve městě a daleko nejezdíš, nebudeš brečet do rukavic. Pokud ale hledáš adrenalin a obdivné pohledy krásných žen a namyšlených mužů, hledej ještě dál…

Celkové skóre

Čistě statisticky, 60%. Pokud bych si ji nechtěl přivézt domů, dal bych této milostné aférce o 20% více. Pokud je to tvoje první nebo už dlouho jen masturbuješ nad plakáty a reelsy jakýchkoli motorek, tak přidej 30%. Pro všechny ostatní realisty platí analytické hodnocení, které si upravte o své finanční preference. Brixton chválím a velmi děkuji Jane, budu na tebe s lehkým vzrušením vzpomínat.

Pokud ti jde o něžný sex víc než o počet followerů, jsi na správně adrese.

Testování proběhlo v Tyrolsku v červnu 2022, najeto cca 600 km. Motorku zapůjčil Brixton ČR. Článek napsán pro magazín motosvet.cz.

Technická tabulka

Typ motoruDvouválcový čtyřdobý motor, DOHC, 4 ventily na válec, chlazený kapalinou
Max. výkon35 kW @ 8500 min-1
Max. Točivý moment43 Nm při 6750 min-1
Převodovka6-ti stupňový manuál
Objem motoru486 ccm
Přední brzdyHydraulická kotoučová brzda s ABS, jeden brzdový kotouč Ø 320 mm
Zadní brzdyHydraulická kotoučová brzda s ABS, jeden brzdový kotouč Ø 240 mm
Odpružení předního kolaTeleskopická vidlice upside down
Odpružení zadního kolaKyvná vidlice s jedním tlumičem
Přední pneumatika120/70 ZR 17 bezdušová
Zadní pneumatika160/60 ZR 17 nebo 160/60 R 17 bezdušová
Přední ráfekMT 3,5×17
Zadní ráfekMT 4,25×17
Hmotnost190 kg
Délka2097 mm
Šířka851 mm
Výška1116 mm
Výška sedadla795 mm
Kapacita palivové nádrže13,5 l
Nejvyšší rychlost160 km/h
Spotřeba paliva4,0 l/100 km
Emise CO292 g/km

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *